Åbent hus i Thisted Lufthavn

Thisted Flyveklub afholder åbent hus på Thisted lufthavn
Søndag d. 9 august 2015 kl. 11.00 – 16.00
Alle er meget velkommen – der vil traditionen tro være mulighed for at købe en prøveture i både 2 personers Ultralet (UL) flyvere og de lidt større 4 personers (A) flyvere, samt mulighed for at kigge på nogle forskellige fly og tale med piloterne.
I løbet af formiddagen tændes der op i grillen så der er mulighed for at købe nogle gode Tican pølser til frokost.

Går du engang imellem og tænker på hvad der skal til for at blive pilot? så er det også dagen hvor du har mulighed for at komme og tale med klubbens uddannelses ansvarlige, og få svar på alle dine spørgsmål.

For dem der kommer flyvende, er der denne dag ikke PPR på banen og heller ingen landingsafgift.

Vi ses til en rigtig hyggelig dag.

mvh.
Bestyrelsen

Flyveklubbens lokaler